Styl eklektyczny, czyli różnorodność w czystej postaciWspólnym marzeniem większości ludzi jest posiadanie własnego mieszkania, urządzonego zgodnie z indywidualnym stylem i upodobaniami. Musi spełniać wszystkie najważniejsze potrzeby, w tym być przede wszystkim funkcjonalny i użytkowy. Kiedy już zdecydujesz się zainwestować i kupić swój wymarzony dom, musisz podjąć wiele ważnych decyzji, w tym oczywiście wybór odpowiedniego stylu. Może to być oparte na twoim guście lub czymś, co już masz. Wśród wielu stylów jednym z najciekawszych jest eklektyzm. Zdecydowanie warto zainwestować, jeśli chcesz wszechstronności w swoim mieszkaniu. Styl eklektyczny to przede wszystkim połączenie kształtów, stylów i niezwykle szerokiej palety barw. Nie musisz obawiać się monotonii. Ważne jest, aby zachować umiar i nie sprawiać wrażenia chaosu.

Styl eklektyczny – podstawy

Jak każdy styl, eklektyzm rządzi się swoimi prawami. Nie są tak sztywne i czasami mogą się one zmieniać. Należy jednak postępować zgodnie z zaleceniami. Kolorystyka daje tu niesamowite możliwości, jest wręcz nieograniczona, choć trzeba ją starannie dobrać, aby w mieszkaniu nie było chaosu. Podobnie z materiałami, najlepiej wybrać jeden sterownik i dopasować do niego resztę. Istnieje również nieograniczony wybór w projektowaniu. Możesz wybrać, co chcesz, biorąc pod uwagę, że pasuje do reszty wnętrza. Jeśli nie wiesz, co wybrać, sięgnij oczywiście po znajome połączenia, takie jak drewno i cegła, które od lat zachwycają stylem loftowym. Nie bój się łączyć swoich ulubionych stylów. Styl boho połączony z klasycznym? To może dać naprawdę fajny efekt!

Dodatki i akcesoria

Wybór dodatków jest naprawdę niesamowity. Szczególnie ciekawie wygląda w lekkim kontraście. Minimalizm z oświetleniem w stylu glamour to naprawdę świetny pomysł. Pokój w stylu loftu świetnie komponuje się z oświetleniem w stylu boho. Jak widać możliwości są naprawdę ciekawe i są też nieograniczone. Ważnym elementem stylu eklektycznego są dywany, które ocieplają charakter pomieszczenia. Doskonałym wyborem są miękkie i puszyste lub w antyczny wzór lub - często wybierane ostatnio - geometryczne. Metalowe regały to świetna baza do eklektycznego mieszkania!

Powinieneś wybrać styl eklektyczny?

Ze względu na niesamowitą różnorodność, jaka charakteryzuje styl eklektyczny, jest jednym z najchętniej wybieranych. Nie jest to styl stworzony dla jednej konkretnej grupy ludzi, wręcz przeciwnie. To, że każdy z nas może go wybrać, to jedna z jego największych zalet. To szczególna gratka dla osób, które uwielbiają eksperymentować z wystrojem wnętrz oraz tych, które nie znoszą nudy. Chyba żaden inny styl nie zadowoli ich tak bardzo jak ten. Cały czas mogą zmieniać jego właściwości. Nadaje się idealnie, jeśli urządzasz swoje mieszkanie od dewelopera! W stylu eklektycznym prawdziwą rewolucję można osiągnąć, zmieniając tylko jeden element. Jednocześnie można osiągnąć niepowtarzalny efekt, który będzie ekscytującym obiektem dla mieszkańców. Jeśli nie jesteś przekonany do inwestycji w gotową, zdecydowaną formę, koniecznie postaw na styl eklektyczny w swoim mieszkaniu!