Mieszkanie w stylu loftowym – nowoczesny wybór!Styl loftowy od dawna zyskuje na popularności. Jest jednym z najczęściej wybieranych do dekoracji mieszkań. Na horyzoncie nie widać, że sposób użytkowania wymiera, dlatego warto pomyśleć o tym, jak właściwie wykorzystać go w swoim mieszkaniu. Styl industrialny, bo tak się go nazywa, narodził się, gdy pojawiła się potrzeba wyposażenia niewykorzystanych industrialnych przestrzeni. Należą do nich stare fabryki lub budynki magazynowe, które nie są już wykorzystywane do tego celu. Obecnie wiele z nich wypełnia budynki mieszkalne. Samo słowo loft pochodzi z języka angielskiego i oznacza „poddasze”. Ze względu na panujący tam klimat, z pomieszczeń chętnie korzystali artyści, którzy tworzyli tam swoje największe dzieła. Atmosfera sprzyjała procesom twórczym i nie trzeba było długo czekać, aby styl stał się powszechny także w innych grupach społecznych. Architekci wnętrz stworzyli już wiele przyjemnych projektów, czy to mieszkań w Warszawie, czy nawet domów prywatnych. Surowość połączona z designerskimi akcentami tworzy niepowtarzalne przestrzenie, które odnajdziesz również u siebie.

Styl loftowy a meble

Niezwykle ważną rzeczą są meble i oświetlenie. Decydują o ostatecznym wyniku. Jeśli nie zwrócimy na nie szczególnej uwagi, mogą sprawić, że mieszkanie nie będzie w pełni reprezentować stylu loftowego. Stawiając i dobierając dodatki warto postawić na drewniane meble lub wybrać właśnie takie podłogi. Dobrze komponuje się z bielą i szarością. Dodatkowo zwraca się uwagę na formę, która powinna być jak najprostsza. Dodatkowym plusem są meble z rysami, które są po prostu stare lub tak scharakteryzowane. Mają przypominać te, które wcześniej nosili pracownicy fabryk czy magazynów. Lampy sufitowe to synonim stylu industrialnego. Możemy powiesić je nad wyspą kuchenną lub stołem.

Styl loftowy a kolorystyka

Każdy styl charakteryzuje się różnymi podstawowymi kolorami, które możemy rozróżnić. Nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter, którego nie da się podrobić. Kiedy myślimy o stylu loftowym, z pewnością mamy w głowach kilka wizualizacji. Niewątpliwie pojawił się w nim beton architektoniczny, cegła w ścianach oraz stalowe elementy. Ponadto idealnie nadaje się do tego szkło, które dodaje charakterystycznego tonu. Nie może zabraknąć dużej ilości nadającego gęstość grafitu czy czerni, a także czerwieni, którą uzyskujemy dzięki wspomnianej cegle. Podstawą tego wszystkiego jest niezrównana biel, która sprawia, że ​​pomieszczenia są zamknięte i nie zaskakuje nas zbyt mroczną i ponurą atmosferą. Jednak modyfikując wszystko według własnego gustu, możemy dodać drewno lub naturalne materiały, które wprowadzają ciepło.

Czy sprawdzi się wszędzie?

Teren dawnych fabryk czy magazynów wyróżnia się stosunkowo dużą wysokością. Budynki mieszkalne czy nawet domy jednorodzinne nie mają takich wymiarów, co rodzi pytanie, czy styl loftowy w ogóle może tam zaistnieć. Oczywiście! Bez względu na to, czy są to apartamenty w Warszawie, takie jak https://dzielna62.pl/apartamenty czy mało znane domy na obrzeżach miasta, bez wahania możemy wybrać takie wnętrze. Dzięki dynamicznemu rozprzestrzenianiu się tego stylu, architekci po prostu projektują wszystko tak, aby końcowe wrażenie zaskoczyło nawet Ciebie. Typowy tutaj minimalizm sprawdza się nawet w najmniejszych przestrzeniach. Dodatkową zaletą jest to, że jeśli nie mamy zbyt dużo pieniędzy, nie musimy dużo inwestować.