Kupno polisy OC krok po kroku

Zakupienie polisy OC dla samochodu nie jest tematem trudnym czy skomplikowanym. Okazuje się, że dzisiaj polisę taką można zakupić właściwie bez wychodzenia z domu! Polisa OC to ubezpieczenie obowiązkowe, obejmujące wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych. Co musimy o niej wiedzieć?

Polisa kupiona w biurze ubezpieczyciela

Zdecydowana większość kupujących decyduje się na wykupienie polisy wprost u ubezpieczyciela, w jego biurze. Na miejscu obliczana jest wysokość składki OC, która nie jest stała. Na jej wysokość wpływają takie elementy jak wiek posiadacza pojazdu, posiadane przez niego zniżki, ale też wiek i marka pojazdu, wielkość silnika. Najczęściej kupowane polisy to polisy roczne – dostępne są także polisy miesięczne (dedykowane są one posiadaczom pojazdów zabytkowych czy osobom, które właśnie zakupiły samochód). Warto pamiętać, by polisę mieć zawsze przy sobie – jest to dokument sprawdzany podczas każdej kontroli drogowej.

Polisa OC/AC przez Internet

Ubezpieczenie OC/AC bez trudu kupić można przez Internet. Pomoże w tym kalkulator OC/AC. Jest to proste w obsłudze narzędzie, dostępne całkowicie bezpłatnie z wysokości przeglądarki internetowej. Kalkulator wymaga wpisania w odpowiednie rubryki dwóch informacji – daty urodzenia właściciela samochodu oraz numeru tablic rejestracyjnych. Pozostałe informacje kalkulator ściąga z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na podstawie zgromadzonych danych już po kilkunastu sekundach kalkulator wskaże najlepsze oferty ubezpieczeniowe na rynku. Jeśli którakolwiek z przedstawionych propozycji przypadnie do gustu, możliwe jest jej zakupienie online. Opłacona polisa zostaje wysłana na wskazany adres email. Takie zakupy to olbrzymia oszczędność czasu i pieniędzy.