Sposoby na ochronę samochodu przed szkodnikamiKochasz swój samochód. Jest to idealny pojazd do wydostania się z miasta i zobaczenia wspaniałych widoków na tych długich letnich wycieczek drogowych. Jednak, chyba że mieszkasz w obszarze, który jest całkowicie pozbawiony dzikich zwierząt, twój samochód jest prawdopodobnie będzie przyciągać niektórych niepożądanych gości. Szkodniki takie jak szopy i wiewiórki uwielbiają przesiadywać pod samochodami, dzięki czemu mają dostęp do pożywienia lub miejsc na gniazda, kiedy tylko chcą. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się pięciu sposobom, dzięki którym możesz chronić swój samochód przed szkodnikami bez konieczności radzenia sobie z zapachem kulki na mole za każdym razem, gdy go prowadzisz.

Zraszacze aktywowane ruchem

Ten jest świetnym pomysłem zarówno dla twojego podwórka, jak i garażu. Jest łatwy do zainstalowania i odstraszy zarówno szkodniki, jak i ludzi. Jest również regulowany, więc możesz go ustawić, aby był tak wrażliwy lub tak wyrozumiały, jak chcesz. Jak tylko coś lub ktoś dostanie zbyt blisko głowic zraszaczy, będą one rozpylać nieszkodliwy wybuch wody, która powinna odstraszyć szkodników. To jest wielki dla utrzymywania z dala szkodników, takich jak szopy i wiewiórki, które są wspólne szkodniki, które lubią odwiedzać garaże samochodowe.

Elektroniczne repelenty

Elektroniczne odstraszacze szkodników są jak soniczne odstraszacze wiewiórek przez ultradźwięki. Emitują fale dźwiękowe, które są zbyt wysokie dla ludzi i zbyt niskie dla psów. Niestety, są one również zbyt wysokie dla osób z wadami słuchu, aby je usłyszeć. Oznacza to, że nie są one najlepszym wyborem dla osób o specjalnych potrzebach. Mogą być jednak skuteczne w walce z wieloma różnymi szkodnikami. Jednostki podłączają się do każdego gniazdka i emitują fale dźwiękowe, które są niesłyszalne dla ludzi, ale są bardzo drażniące dla gryzoni i owadów. Gryzonie nienawidzą ich i pozostaną daleko od miejsc, gdzie dźwięk jest obecny.