Ćwiczenia jogiJoga to zmieniający życie trening, który przenosi ciało w większą świadomość mentalną, fizyczną i duchową. Joga to jeden z najpopularniejszych rodzajów treningu w Stanach Zjednoczonych. Ale przy tak wielu różnych stylach i rodzajach jogi do wyboru, wybór odpowiedniego rodzaju jogi może być trudny. Na szczęście dla Ciebie istnieje tak wiele sposobów na zapewnienie efektywności treningu, włączając te sześć prostych kroków.

Czym jest joga?

Joga to zestaw ćwiczeń fizycznych i umysłowych, które powstały w starożytnych Indiach. Tradycyjnie stosuje się go w celu osiągnięcia dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Joga składa się z trzech podstawowych elementów: jama (kod moralny), niyama (osobiste obrzędy) i asana (fizyczne postawy). Dzisiaj joga przekształciła się w szereg praktyk, w tym medytację, techniki kontrolowanego oddychania i różne inne dyscypliny. Ćwiczenia te mają na celu wzmocnienie duchowego rozwoju praktykującego. Joga to starożytna praktyka, która stała się popularna w ostatnich latach. Można to zrobić z wielu powodów, m.in. w celu prowadzenia zdrowego stylu życia, schudnięcia, poprawy zdrowia psychicznego czy radzenia sobie ze stresem. Joga może również pomóc w dolegliwościach fizycznych.

Dlaczego musisz zacząć ćwiczyć jogę dla lepszego zdrowia

Praktyki  jogi i starożytne indyjskie nauki Ajurwedy istnieją od wieków. Zostały szeroko przyjęte przez wiele różnych kultur i ludzi na całym świecie, ponieważ działają. Korzyści zdrowotne wynikające z uprawiania jogi obejmują poprawę krążenia i oddychanie, zmniejszenie poziomu stresu, lepszy sen, większą jasność umysłu i wiele innych. Korzyści płynące z jogi są szerokie i mogą pozytywnie wpłynąć na życie ludzi na wiele sposobów. Wykazano, że joga pomaga zapobiegać problemom zdrowotnym, zwiększać siłę i elastyczność, łagodzić stres, poprawiać jakość snu, zmniejszać ból i zapewniać poczucie wspólnoty.

Joga została uznana za niesamowitą aktywność dla rozwoju zdrowia fizycznego i psychicznego. Może pomóc we wszystkim, od obniżenia stresu i poprawy jakości snu po zmniejszenie bólu i zwiększenie funkcji mózgu.

Jak zacząć od rutyny jogi dla początkujących?

Joga to wszechstronny trening, który można wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Najlepsze w tym jest to, że nie wymaga żadnego sprzętu i działa jednocześnie na całe ciało. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie rutyny jogi dla początkujących jest skonsultowanie się z lekarzem w celu uzyskania planu bez kontuzji. Doradzą ci, od jakich pozycji powinieneś zacząć i jak często powinieneś je ćwiczyć. Joga jest nie tylko dla elitarnych joginów, więc nie ma na to złych sposobów. Każdy może znaleźć swoje ulubione pozy i ćwiczyć je codziennie! To jedna z najbardziej znanych form ćwiczeń. Wykazano, że poprawia zdrowie i zmniejsza stres u wielu osób. Może zapewnić ogromne korzyści początkującym, ale na początku wymaga pewnego wysiłku.